Babacan Et Lokantası

Haydi hep beraber yemek yemeye gidelim. Çoluğunuz çocuğunuz yok belki, hatta seyahat etmek en büyük tutkunuz da değil ama söz konusu yemek yemek olunca akan sular duruyorsa, bizi takip etmek için bir nedeniniz var demektir. 😊

Evet yemek yemek çok önemli. Ben tam bir kahvaltı insanıyken, Can tam bir “uzun” akşam yemeği sevdalısı. Onun için et ya da balık fark etmiyor, güzel yemek olsun, dostlar da yanında, hoş sohbet muhabbet, başka bir şey istemez. Hal böyle olunca ve işi gereği çok fazla yer gezince, her gezdiği yerde önce yemekçileri araştırıp test edince, sizinle paylaşmaya değer gördüğümüz yerleri yazmaya karar verdim.

İlk bahsetmek istediğim yer ise Babacan Et Lokantası.

İlk gördüğümde çok etkilendiğim, detaylıca bakınca hayran kaldığım ve her fırsatta tekrar gitmek istediğim Babacan Et Lokantasını neden bu kadar seviyoruz?

 

Her şeyden önce tabi ki menüden seçtiğiniz her şeyin çok lezzetli olması ilk sebep.

Salatalar, mezeler, etler, yemek sonrası gelen tatlılar bugüne kadar ne denediysek her şeyin tadı damağımızda kaldı. Üstelik porsiyonları küçücük değil gayet doyurucu ve fiyatlar gayet makul. Eğer giderseniz Lokum yemenizi özellikle tavsiye ediyoruz.

Bu restoran kendi etlerini kullanıyor yani satın almıyorlar kendileri yetiştiriyorlar.

Babacan Et Lokantası (İrfan’ın Yeri) yolu Trakya tarafına düşenler için bulunmaz bir nimet. Yeri;

Silivriyi geçtikten hemen sonra, Çorlu’ya gelmeden E5 üzerinde. Adresi: Fevzipaşa mah., Florya Cd. No:19, 34570 Silivri/İstanbul

İçerisi o kadar büyük ki… açık ve kapalı alanları toplamda 1000 kişiye hizmet verebilir. Lokanta girişi sizi şaşırtmasın; içeri adım attıktan sonra çok daha iyi anlayacaksınız nasıl özenli bir işletme olduğunu…

Kapalı alanı, sigara içilen ve içilmeyen alanlar, bahçesi, çocuklar için oyun alanları, sıra sıra dizilmiş tertemiz bebek sandayeleri, bahçesinde gezinen tavuk ve tavuskuşları, her daim tertemiz olan ve oldukça büyük tuvaletleri, güler yüzlü çalışanları ile benim İstanbul’da gördüğüm yerlere pek benzemiyor. Ayrıca servis çok hızlı. Açık mutfak, etleri aynı zamanda satıldığı için tertemiz dolaplarda sergileniyor. Restoranla ilgili sizi yanıltabilecek tek şey yeri. Ben olsam devasa tabela yönlendirmeleri yapardım bu restoran için. Oysa giriş son derece sade.

Çocuğu olan aileler bilirler ki her restorana çocukla gidilmiyor maalesef. Bazı restoranlarda çocuklar mutsuz olurken bazılarında aileler rahat edemiyor. Çok lüks restoran zincirleri biliyorum bebekler için alt açma yerleri yok. İşte bu yüzden gittiğim her restoranı çocuk dostu* mu değil mi ayrıca değerlendiriyorum.

(*) Çocuk dostu olmak ile kastettiğim şeyler ne?

  • Bebek sandalyeleri. (çoğu mekanda ya yeterli sayıda yok, ya kırık dökük ya da pislik içinde) burada ise sıra sıra dizilmiş tertemiz oldukça fazla sayıda mama sandalyesi var. Üstelik sizinle ilgilenen garsonlar siz sormadan getiriyorlar sandalyeleri.
  • Hem bahçesinde hem de restoranın iç kısmında çocuk oyun alanı var. Üstelik 4 duvar örülü değil, çocuklarınızı görebileceğiniz şekilde.
  • Denk gelirseniz bahçesinde midilliler geziniyor. Çocuk olsam büyük mutluluk.

Özetle, yolu Trakya’ya düşen et severler bu restoranı deneyin, pişman olmayacaksınız.

 

Leave a Reply