Hangar 7 Müzesi (Redbull)

Eğer hazırsanız sizi benim bugüne kadar gördüğüm en güzel, en yaratıcı ve en eğlenceli müzelerden birine götüreceğim. 🙂

Salzburg hava limanı yanında yer alan Hangar 7, havacılık, gastronomi ve kültür öğelerini aynı çatı altında barındırıyor. Redbull‘a ait olan müzeye konumu itibariyle Salzburg’a geldiğinizde veya dönerken uğrayabilirsiniz. (eğer doğrudan Salzburg Hava limanını kullanacaksanız)
Müzede ne mi var? 
2. Dünya savaşından kalma savaş uçakları, F1 yarış arabaları, helikopterler, Redbull’a ait pilotların kıyafetleri ve daha nice harika sergi ürünü var. Ayrıca aylık olarak değişen Michelin yıldızlı şeflerin menuleri eşiliğinde müzede yer alan restoranda çok lezzetli yemekler de yeme imkanı var müzede. (tabi fiyatların çok cep dostu olduğunu söyleyemem.)
Müzede en çok ilgimizi çeken şey astronot Felix Baumgartner’in stratosferden atlarken giydiği kostumu ve stratos kapsülünün sergilenmesi. Fırtına ile önünde güzel poz yakalamak için hayli bekledik çünkü önünde hep fotoğraf için kuyruk var.
Özetle eğer Sazlburg’a gelirseniz bu müzeye girmeden dönmeyin. Müze ile ilgili daha detaylı bilgi almak için web sitesine bakabilirsiniz:
 
Ben daha fazla sözü uzatmadan fotoğrafları sıralıyorum 🙂 

Leave a Reply